Club Recognitions

2020-2021 Distinguished Clubs and Officers

Club Name (Division)                      President                                    Secretary                      
Bowling Green (1S) Scott Regan                                   Jason Miller
Lima (2)                                            Cheryl Parson                               Robert Day Jr.
Mason (5)                                         Joe Schroeder                              Samuel Slater
Middletown (5)                                 Marla Marsh                                 Donald Imhoff, Jr.
Oxford (5)                                         James Michael                             Betty Siebert
Granville (10E)                                  Thomas Esh                                 Charlotte Lossing
Columbus (10W)                               Susan Black                                 Kathleen Roberts
I-Next (10W)                                     Fred Franklin                                Cindy Champer
Fremont (12)                                     Hilary Frater                                 Kim Huffman
Seneca County (12)                           Janet Molineaux                          Kelly Winkler
Bath-Richfield (16)                             Michael Marks                             Barb Baley
Magic City-Barberton (16)                Robert Gandee                             Emily Bishop

2020-2021 Interclub Awards

Blue: Lima, Division (2); I-Next (10W); Wellington (13)

Silver: Granville (10E); Seneca County (12); All Ohio eMedina (16)


2020-2021 Public Relations Awards

Newsletter Contest Winner: Kiwanis Club of I-Next (10W) 
Public Relations Contest Winner: Kiwanis Club of Granville (10E) & Kiwanis Club of East Fork Region (8) 
Social Media Contest Winners: Kiwanis Club of Granville (10E)
Website Contest Winner: Kiwanis Club of Granville (10E)

International Awards for Service Leadership Programs

Aktion Distinguished Club

Aktion Club of Allen County

Aktion Club of Hancock County

Aktion Club of Licking County

Aktion Club of Greenville

Non Digital Poster

1st Place: Michelle Boyles, Hancock County

Speech Contest

2nd Place: Cindy Moyer, Seneca Co. Opportunity

Club Video

1st Place:  Aktion Club of Hancock County

3rd Place: Aktion Club of Licking County

Non-Digital Scrapbook

3rd Place: Aktion Club of Hancock County

Single Service Award

1st Place: Aktion Club of Licking County


Circle K

CKI Hall of Fame:

Austin Underwood , The Ohio State University

New Member of the Year:

Margaret Lee, University of Cincinnati

Charter of the Year: University of Cincinnati

Distinguished District Chair:

Annamarie McGuire, Bowling Green State University

Distinguished International Chair:

Annamarie McGuire, Bowling Green State University

Outstanding International Committee Member:

Alexis Aldhizer, Bowling Green State University


Key Club International

Robert F. Lucas Distinguished Lt. Governor

Molly Hopple, Div. 20, Salem HS

Elisabeth Madore, Div. 11, Lexington HS

Mansi Pathak, Div.16, Medina CCC

Garrett Richardson, Div. 2, West Liberty Salem HS

Samantha Foor, Div. 25, Newton Falls HS


Builders Club

Distinguished Clubs

Liberty Arts Magnet

North Middle School

Distinguished Advisors

Susan Linehan, Lima North Middle School

Janel Enberg, Liberty Arts Magnet K-8

Erin Ridenour, Liberty Arts Magnet K-8


K-Kids

Distinguished Advisors:

Angela Meyer, Freedom Elementary

Crystal Miller, Heritage Elementary

Robert Day, Heritage Elementary

Jessica Wilson, Granville Elementary

Sara Bowsher, Independence Elementary

Sara Zeller, Unity Elementary

Distinguished Clubs

Heritage Elementary

Freedom Elementary

Granville Elementary

Unity Elementary

Text